درمان گیاهی انگل ها

درمان گیاهی انگل ها

هر چقدر انسانها بهداشت و سلامتی بدن خود را تحت کنترل داشته باشند باز هم بیماریهایی هستند که سیستم بدن را درگیر می کنند. انگلها در انواع مختلف وارد بدن می شوند،  خطرات و عوارض بسیاری را به بدن انسان وارد می کنند. بیش از ۸۰ درصد از مردم یک مشکل انگل داخلی دارند. اینها همه از نوع نظافت، بهداشت فردی، ارگانیسم بدن و حتی از تغذیه ناسالم نشات می گیرد.

انگلها انواع مختلفی دارند، بعضی از آنها از مواد غذایی که وارد بدن می شود تغذیه می کنند. برخی از سلول های قرمز خون تغذیه می کنند که سبب کم خونی می شوند. تعدادی از انگلها نیز تخم گذاری می کنند و بعضی سبب خارش یا بی خوابی می شوند.

عوامل پیدایش انگل

انگلهای روده ای که از شایع ترین نوع انگل ها هستند در این شرایط و موقعیت ها به وجود می آیند. سفر، بهداشت نامناسب، تماس با دیگر انگلها و یا ضعف سیستم ایمنی بدن. انگلها می توانند در روده انسان برای سالهای طولانی بدون هیچ گونه علائمی زندگی داشته باشند.

البته یک سری علائم هست که نشان دهنده حضور انگل می باشد مانند: درد شکم، اسهال، گاز یا نفخ معده، تهوع یا استفراغ، درد معده، احساس خستگی، کاهش وزن و در نهایت عبور یک کرم در مدفوع

درمان طبیعی برای انگل

انگل های داخلی مشکلات بهداشتی متعددی را به وجود می آورند. گیاهان دارویی بسیاری جهت تقویت بدن و درمان انگل های روده وجود دارند. این دسته از داروها باید تحت مراقبت های پزشکی مصرف شوند. اما داروهای طبیعی  مانند ادویه جات و یک سری گیاهان می توانند یک درمان قطعی در منزل برای شما انجام دهند.

گردو سیاه

پوسته گردو سیاه و گردو سفید هر دو توانایی تمیز کردن خون روده را به عهده دارند. این نوع گردو ها برای درمان عفونت های قارچی بسیار بسیار مساعد هستند. به سادگی می توانید آب  پوست تازه گردو سیاه ویا سفید را بگیرید.

میخک

میخک ها دارای خواص ضد باکتری و ضد ویروسی و ضد قارچی هستند. عصاره میخک می تواند انگل های داخلی را نابود کند. میخک تنها گیاهی است که تمامی تخمک گذاری های انگل در دستگاه گوارش را از بین می برد. میخک در از بین بردن انگل و تخمهای آن از هر داروی دیگر قوی تر است.

آویشن

غده تیموس سبب فعالیت سیستم دفاعی بدن می شود. آویشن بهترین گیاهی است که سبب تحریک غده تیموس می شود. این گیاه نه تنها سیستم دفاعی بدن را در برابر انگل ها قوی تر می سازد بلکه مانع رشد انگلها نیز می شود. با از بین بردن میکروارگانیسم روده از رشد باکتری ها دربدن نیز جلوگیری به عمل می آورد.

افسنطین

این گیاه یک درختچه چند ساله است که گلهای زرد متمایل به سبز روشن دارد. کسانی که طب گیاهی را می دانند از این گیاه جهت مشکلات معده استفاده می کنند. افسنطین برای زنان باردار و یا شیرده اصلا توصیه نمی شود. این گیاه با خواص ضد میکروبی که دارد عفونت های ناشی از انگل را به خوبی درمان می کند.

سیر

سیر دراز بین بردن انگل ها شگفتی می آفریند. خواص ضد قارچی قدرتمند سیر قادر است فلزات سنگین را از بدن حذف کند. همچنین سیرمی تواند کنه، کک و پشه را دفع می کند.

پونه کوهی

این گیاه خوض عطر و بو خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارد که سبب جلوگیری از آسیب رادیکال های آزاد می شود. پونه کوهی ضد انگل، ضد قارچ، ضد ویروس و ضد باکتری است. این نوع پونه محیط روده را پاکسازی می کند. 

  

http://netnevesht.ir/

 

هشتگ :

#انگل، گیاه # سیر # پونه ی کوهی # آویشن # گردو سیاه # میخک # افسنطین